Kategorie
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Nejnovější produkty

Mořská sůl 25 kg

Naše cena: 359.00 Kč

Bazénová chemie

Desinfekce bazénové vody
Nejpoužívanější, nejúčinnější a v celkových nákladech nejlevnější desinfekci bazénové vody představují chlorové přípravky, nejčastěji granulátové nebo ve formě tablet. Granuláty slouží pro šokové ošetření, tzv. zachlorování naproti tomu pomalurozpustné tablety slouží k dlouhodobému udržení správné hladiny chloru a tedy i míry desinfekce bazénové vody po celou koupací sezónu.Vždy je nutné je dávkovat podle návodu s ohledem na objem vody v bazénu a pravidelně měřit koncentraci volného chloru v bazénové vodě, která by se pro správnou účinnost desinfekce měla pohybovat mezi 0,3 – 0,5 mg/l. Pokud jsme dávkování přehnali a máme příliš volného chloru ve vodě, je na místě počkat, až chlór vyprchá nebo dopustit čerstvou vodu do bazénu.

Úprava pH vody
Hodnota pH vody je jedním nejdůležitějších sledovaných faktorů. Výrazně ovlivňuje kvalitu bazénové vody i spotřebu a účinnost všech přípravků na její úpravu a udržování. Má vliv na funkci technologie úpravy vody, životnost bazénu, potrubních rozvodů a technologických komponent a má také významný vliv na pocit při koupání v bazénu. Udržováním správné hodnoty pH vody je možné snížit spotřebu ostatních chemikálií, uspořit množství finančních prostředků a bez velkých komplikací držet kvalitu vody v bazénu na té nejvyšší úrovni. Z technologických i chemických důvodů je nejlepší držet hodnotu pH v rozmezí 6,8 až 7,2.

Likvidace vodních řas
Nejúčinnějšími látkami, které likvidují vodní řasy a široké spektrum mikroorganismů, a zároveň slouží jako šetrná, ale dokonale účinná prevence, jsou tzv. algicidy. Pro řešení Vašich problémů s vodními řasami dodáváme velmi účinný algicidní přípravek na bázi polymerních kvarterních amoniových solí. Odstraňovač řas je nepěnivý přípravek k likvidaci všech druhů řas vyskytujících se v bazénech. Účinně omezuje výskyt šlemu ve filtračním zařízení a zvyšuje jeho účinnost. Odstraňovač řas neohrožuje zdraví uživatelů bazénů a neškodí životnímu prostředí.

Vyvločkování nečistot a zjiskření vody
I naprosto bakteriálně a chemicky nezávadná bazénová voda nemusí být ještě vizuálně přitažlivá a vhodná ke koupání. Každý majitel bazénu očekává vodu naprosto opticky čistou a průzračnou a ta skutečně dobře ošetřovaná a udržovaná bazénová voda má navíc odlesk a jiskru. Pro naprosté vyčištění bazénové vody od všeho, i toho nejjemnějšího znečištění, se používají chemické prostředky, které na sebe jemné znečišťující látky naváží, zhutní se, vytvoří tzv. vločky a ty jsou pak zachyceny v pískové filtraci. Bez vyvločkování nečistot by filtrace jemné částečky nezachytila a ty by prošly zpět do bazénu. Voda je pak matná a pokud si ji prohlédneme detailně a prosvítíme ji, jsou v ní vidět malé plovoucí částečky špíny. Vločkovací prostředky vysráží jemné nečistoty tvořící jinak zákal vody do větších vloček a jejich následné odfiltrování nebo sedimentace dodá vodě ten správný křišťálový vzhled. Tekutý vločkovač reaguje velmi rychle a nezávisle na teplotě vody. Dojde k dokonalému vyčištění vody, že je zcela průzračná.